Tarih

Viking Kralı: Ragnar Lothbrok

Ragnar “Lothbrok” ​​Sigurdsson (Eski Norsça: Ragnarr Loðbrók , Ragnar “kalenin koruyucusu” ve Lothbrok “tüylü pantolonlar” anlamına gelir) keşfedilmemiş İngiltere’nin söylentilere göre zenginliklerini yağmalamak isteyen bir Viking çiftçisi ve savaşçısıdır.

Viking Hayatında geçirilen efsane de ortaçağ Avrupa literatüründe. Ragnar Lothbrok;

İlk eşi Lagertha’dır Gyda ve Bjorn adında iki çocukları vardır. İkinci eşi Aslaug’dur Ubbe, Hvitserk , Sigurd ve Ivar adında dört oğlu vardır. Ragnar, Rollo’nun küçük erkek kardeşidir.

Tarih’e göre , Ragnar güney Norveç’te Kattegat yakınlarındaki topraklarda doğup büyüdü ve zeki bir çocuk olarak ün kazandı. Ragnar on beş yaşındayken, Svealand Kralı Froh Norveç’i işgal etti ve Norveç Kralı Siward’ı öldürdü. Ragnar, Froh’u defetmek için Siward sadıklarına katıldı. Kral Froh, savaşta düşmanlarıyla savaşırken onları ısıracak evcil yılanları boynunda taşımasıyla ünlüydü. Ragnar, Froh’la savaşmak için tüylü bir hayvan postundan bir palto ve pantolon yaptı. Takip eden savaşta, Ragnar Froh ile karşı karşıya geldi ve yılanlar tüylü hayvan postu nedeniyle deriyi ısıramadı. Böylece Ragnar, “kıllı pantolonlar” anlamına gelen “Lothbrok” ​​adını aldı.

vikings.fandom

Tepkiniz ne?

Benzer İçerikler

1 of 5